Ramazan Şimşek Logo

Ramazan Şimşek'ten Beyni Kullanma Klavuzu

Ramazan Şimşek'ten Beyni Kullanma Klavuzu

Ramazan Şimşek'ten Beyni Kullanma Klavuzu
 • 2015-10-27 14:23:11

RAMAZAN ŞİMŞEK’TEN BEYNİ KULLANMA KILAVUZU

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Mersin Festivali etkinliklerinin konferans bölümünde Psikolog Ramazan Şimşek, beyni verimli kullanma konusunda bilgi verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen etkinliğe kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Slayt gösterisi eşliğinde tamamen beyin kontrolünde bulunan insan hafızasının ve dikkatinin bazı ayrıntıları algılamadaki önemini açıklayan Psikolog Ramazan Şimşek, dikkatin olayların algılanmasında ve çözümünde büyük bir rol oynadığını ifade etti.

Hafızanın öncelikle nasıl kullanılmasının öğrenilmesi gerektiğini kaydeden Şimşek, bu konudaki püf noktaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Hayatta birçok problemin üstesinden gelmenin, hayattan zevk almanın beynin etkili kullanımı ile doğru orantılı olduğunu kaydeden Şimşek, beynin sol ve sağ kısmının farklı işlevleri olduğunu ve bu kısımlar doğru kullanıldığında büyük başarılara imza atılabileceğini vurguladı.

 Psikolog Ramazan Şimşek, etkinliğin ilerleyen bölümlerinde sahneye dinleyicileri alarak konuyu uygulamalı olarak anlattı.

Konferansın sonunda festivale verdiği katkıdan dolayı Psikolog Ramazan Şimşek’e, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erol Ertan tarafından plaket verildi.

  Paylaş:
 • Twitter

  Bizi Twitter ile Takip Edebilirsiniz

 • Facebook

  Bizi Facebook ile Takip Edebilirsiniz

 • LinkedIn

  Bizi LinkedIn ile Takip Edebilirsiniz

 • Instagram

  Bizi Instagram ile Takip Edebilirsiniz

 • YouTube

  Bizi Youtube ile Takip Edebilirsiniz